O nás - Hakus.cz

Společnost Hakus a.s. je tradiční českou obchodní společností, která byla založena v roce 1997 k provozování polní rostlinné výroby a následném obchodování s jednotlivými plodinami. V roce 2001 se společnost zaměřuje na zahraniční obchod především pak se zeměmi východní Evropy, a to především s chmelem a sladem.

Po dvou letech usilovné práce se podařilo významným způsobem proniknout na trh Ukrajiny a Ruské federace. Společnosti se podařilo v letech 2004 – 2006 dodat 26 tis. tun sladu významným ukrajinským pivovarům. Od roku 2004 překračují roční dodávky chmelových produktů 100 tunovou hranici a postupně dále rostou. Společnost nabízí veškerý sortiment chmelových produktů se zvýšenou podporou realizace Žateckého poloraného červeňáku na trhu.

Hakus a.s. se dále profiluje jako společnost, která u českých a slovenských zemědělských prvovýrobců a sladoven vykupuje jejich produkci a umísťuje ji bezpečně na zahraničním trhu. K tomu pak zajišťuje plný komplex služeb výkupu, skladování, dopravy a inkasa za dodané zboží. Na druhé straně se především zaměřuje na segment malých a středních ruských, ukrajinských a ázerbájdžánských pivovarů a poskytuje jim servis dodávek kvalitních surovin a případnou odbornou podporu.

Od roku 2009 doplňuje společnost své obchodní zaměření o program „oleochemie“, což je import rostlinných olejů, živočišných tuků pro technické účely do EU.  Od roku 2012 se tento obchodní program dostal do realizační fáze dodávek olejů pro technické účely především pro ty evropské odběratele, kteří doposud na východním trhu nebyli sami aktivní, ale mají eminentní zájem o zajištění suroviny z teritoria Ruské federace a Ukrajiny.

Společnost Hakus a.s. ve spolupráci se svým ruským představitelem OOO MBB Group tak zajišťuje u ruských, kazašských a ukrajinských výrobců výkup těchto surovin a spolupracuje při zajištění jejich kvalitního skladování, případně při jejich úpravě na požadovaný kvalitativní standard, či při organizaci dopravy a celního odbavení.

Další firmy rodinného holdingu STUNA:

Tisk

 

mbb-technik_logo